Pėr informata tė detajuara ose pėr tė filluar kursimet pensionale ju mund tė kontaktoni
Fondin nė:

Adresa:
Fondi Slloveno-Kosovar i Pensioneve
Rr. Ukshin Hoti nr 45/10
Qyteza Pejton
10000 Prishtinė, Kosovė

Telefon: +383 38 22 00 31

e-mail: info@fskp.eu

ose vizitoni degėt e njėrit prej partnerėve tonė bankar:

Mirė se vini nė faqen e Fondit Slloveno-Kosovar tė Pensioneve, institucion ky qė merret me menaxhimin e kursimeve tuaja pensionale dhe qė operon nė Kosovė qė nga viti 2006 i licencuar nga Banka Qendrore e Republikės sė Kosovės pėr tė vepruar si fond pensional suplementar.

Nė faqen e Fondit mund tė gjeni informata tė shumta dhe tė dobishme mbi sistemin pensional nė Kosovė, si dhe informata pėr mėnyrat se si ju mund tė filloni tė kurseni nė mėnyrė vullnetare qysh tani pėr pensionin tuaj. Qėllimi ynė ėshtė qė ta ngrisim vlerėn e kursimeve tė antarėve, ti mbrojmė intereset e tyre, dhe ti investojmė mjetet nė mėnyrė qė tė kemi njė kthim tė mirė dhe tė sigurt nė investime. 

Kyēja nė fond pensional ėshtė kursim afatgjatė, pra ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė siguruar pleqėri pa brenga.  Tė gjitha pagesat tuaja nė plan pensional gjinden nė llogarinė tuaj individuale qė ju keni me Fondin Slloveno - Kosovar tė Pensioneve dhe nė kėtė llogari ju keni qasje gjithmonė nė mėnyrė elektronike duke klikuar nė "LLogaria Ime" nė web faqen e Fondit.  Ēdo individ mund tė kyēet nė Fondin Slloveno-Kosovar tė Pensioneve e njėjta vlen edhe pėr kompanitė qė dėshirojnė tė ofrojnė kushte me tė mira pėr stafin e tyre, pra edhe ato mund tė paguajnė sigurimin pensional pėr punėtorėt e tyre.

Prva Group nga Slovenia, e cila sė bashku me Korporatėn Dukagjini ėshtė themeluese e Fondit Slloveno-Kosovar tė Pensioneve, numėron mbi 510.225 anėtar.  Prva Group menaxhon dhe ka nė pronėsi keto fonde pensionale (Slloveni, Kosovė, Maqedoni dhe Serbi).

Llogaria Ime
Kontrolloni gjendjen e llogarisė tuaj pensionale

Kliko kėtu
____________________________

Kalkulo pensionin tėnd
- Kalkulatori i Pensioneve


____________________________

Pyetjet me te shpeshta

Postieri juaj

Punėsim

Shkarkime

Formulari Anketues
Mė 31/12/2019 Prva Group ka pasur:

510.225 tė siguruar
€1 miliardė, mjete nėn menaxhim
Lajmet e fundit

NJOFTIM: Aplikimi pėr tėrheqjen e 10%-shit mbyllet mė 6 Prill 2021

Tė nderuar kontribuues,
24 Mars 2021, FSKP u bėnė tthirje tė gjithė kontribuuesve tė FSKP-sė, qė ende nuk kane aplikuar pėr tėrheqjen e 10%-shit nga FSKP, se me datėn 6 Prill 2021 mbyllet afati pėr aplikim.
UDHEZIME RRETH APLIKIMIT PĖR TĖRHEQJEN E 10%

Tė nderuar kontribuues,

Aplikimi online nė FSKP, do tė filloj nga data 11.12.2020!

Mė poshtė mundė ti gjeni udhėzimet qė duhet ndjekur dhe informatat qė duhet tė plotėsoni nė mėnyrė qė aplikimi i juaj tė jetė i suksesshėm: ...

Dhjetor 2020 - NJOFITM LIDHUR ME MUNDĖSINĖ E TĖRHEQJES SĖ 10% NGA FSKP

Kontribuues tė nderuar,
Ligji pėr rimėkėmbje ekonomike COVID-19 qė mundėson tėrheqjen prej 10% nga Fondet Pensionale, ka kaluar sot mė 04.12.2020 nė Parlament.
Ne jemi tė obliguar qė tė presim qė ky projektligj tė nėnshkruhet nga Presidenti i vendit e tė publikohet nė Fletoren Zyrtare e qė mė pas tė lejojmė aplikimin.
Pasi ligji tė hyjė nė fuqi, FSKP do ti bėjė tė ditura procedurat e aplikimit i cili do tė bėhet vetėm online dhe nuk do tė pranohet asnjė aplikim qė tė bėhet fizikisht nė zyret e FSKP-se.

Tetor 2020 - NJOFITM LIDHUR ME MUNDĖSINĖ E TĖRHEQJES SĖ 10% NGA FSKP

Kontribuues tė nderuar,

Ligji pėr rimėkėmbje ekonomike COVID-19 qė mundėson tėrheqjen prej 10% nga Fondet Pensionale, ka kaluar sot mė 12.10.2020 nė lexim tė pare nė Parlament.
Parlamenti duhet tė kalojė ligjin edhe nė leximin e dytė.
Pas leximit tė dytė ligji duhet tė dekretohet nga Presidenti.
Nė momentin qė dekretohet ligji nga Presidenti, detajet pėr aplikim do ti gjeni nė web faqen tonė.

Prill 2020 - NJOFTIM
Tė nderuar klientė, ju njoftojmė se Fondi vazhdon tė punoj nė orar tė rregullt nga ora 8:00 deri nė ora 16:00.
Pėr shkak tė masave mbrojtėse pėr parandalimin e infeksionit nga COVID-19, ju lusim qė pėr sigurinė tuaj dhe tonėn qė gjatė vizitės nė zyre tė FSKP-sė, tė jeni tė pajisur me doreza dhe maska,... 

Prill 2020 COVID-19, Efektet e pandemisė!
Fakti qė koronavirusi COVID-19 ėshtė bėrė njė kėrcėnim global ka kontribuar nė njė rėnie tė lirė nė tregun e aksioneve nė mars. ...

Mars 2020 - NJOFTIM
NJOFTIM
Pėr shkak tė situatės se jashtėzakonshme dhe mbrojtjes nga virusi i pėrhapur COVID-19, Fondi Slloveno Kosovar i Pensioneve do tė jetė i mbyllur pėr kontakt direkt dhe vizita nga klientėt, qe nga data 16.03.2020 deri ne njoftimin e radhės. ...

Shkurt 2020 - FONDI, kthim pozitiv

Shkurt 2020 - Fondi Slloveno-Kosovar i Pensioneve falė seriozitetit nė menaxhimin e mjeteve tė kontribuesve, pėrkushtimit maksimal dhe efikasitetit nė punė, ka arritur tė sigurojė kthim pozitiv pėr klientėt e tij nė vitin 2019. Fondi Slloveno-Kosovar i Pensioneve ka pėrfunduar vitin 2019 me njė kthim pozititv prej  14.11%.      
-----------------------------------------------
Janar 2020 - Pėrditėsimi i sistemit

Portali "llogaria ime" - Tė nderuar klient, Ju njoftojm se nga data 20.12.2019 ėshtė bėrė pėrditėsimi I sistemit, dhe nga tani mund tė keni qasje online nė portalin ''Llogaria ime''.
-----------------------------------------------

Shtator 2019 - Pėrditėsimi i sistemit

Portali "llogaria ime" - Tė nderuar klient, FONDI ėshtė duke bėrė pėrditėsimin e sistemit dhe ne ditėt nė vazhdim do te keni vėshtirėsi te qaseni online ne portalin "Llogaria ime".
-----------------------------------------------

Mars 2017 - Nga data 01.04.2017 Fondi do ti transferoje zyret ne lokacionin e ri, Qyteza Pejton, Rr. Pashko Vasa, Nr, 45/10 Prishtinė, 10000.
--------------------------

Janar 2017 - FONDI, kthim pozitiv
---------------------------
06 Qershor 2014 - Shpallje pėr vend tė punės - Sales Advisor
--------------------------
27 Gusht 2013 - Shpallje pėr vend tė punės - Executive Office Assistant
--------------------------
22 Tetor 2012 - Shpallje pėr vend tė punės - Accounting & Finance Officer
---------------------------
Komunikatė pėr shtyp, Maj 2012
---------------------------
Janar 2012 - FONDI, kthim pozitiv
---------------------------
Mars 2011 - Informimi i qytetarėve tė interesuar pėr Fondin Slloveno-Kosovar tė Pensioneve
---------------------------
Shtator 2010 - Fillon aktiviteti promocional i Fondit ne baze te te cilit promovohen kursimet vullnetare pensionale
---------------------------
10-13 Qershor 2010- Prva Group festoi 10 vjetorin e themelimit...
---------------------------
Mars 2010 - Oda Ekonomike Amerikane organizoi konferencėn “Qasja nė kapital”...
---------------------------
08 Qershor 2010 - Shpallje pėr vend tė punės - Accounting & Finance Officer
---------------------------


mė shumė...

Filloni te kurseni.
Close window
Vlera e njesisė sė Fondit Slloveno-Kosovar tė Pensioneve me 21.08.2021 ėshtė:   200,36
Pjesėmarrja e investimeve ne %