Pėr informata tė detajuara ose pėr tė filluar kursimet pensionale ju mund tė kontaktoni
Fondin nė:

Adresa:
Fondi Slloveno-Kosovar i Pensioneve
Rr. Ukshin Hoti nr 45/10
Qyteza Pejton
10000 Prishtinė, Kosovė

Telefon: +383 38 22 00 31

e-mail: info@fskp.eu

ose vizitoni degėt e njėrit prej partnerėve tonė bankar:
Mirė se vini nė faqen e Fondit Slloveno-Kosovar tė Pensioneve, institucion ky qė merret me menaxhimin e kursimeve tuaja pensionale dhe qė operon nė Kosovė qė nga viti 2006 i licencuar nga Banka Qendrore e Republikės sė Kosovės pėr tė vepruar si fond pensional suplementar.

Nė faqen e Fondit mund tė gjeni informata tė shumta dhe tė dobishme mbi sistemin pensional nė Kosovė, si dhe informata pėr mėnyrat se si ju mund tė filloni tė kurseni nė mėnyrė vullnetare qysh tani pėr pensionin tuaj. Qėllimi ynė ėshtė qė ta ngrisim vlerėn e kursimeve tė antarėve, ti mbrojmė intereset e tyre, dhe ti investojmė mjetet nė mėnyrė qė tė kemi njė kthim tė mirė dhe tė sigurt nė investime. 

Kyēja nė fond pensional ėshtė kursim afatgjatė, pra ėshtė mėnyra mė e mirė pėr tė siguruar pleqėri pa brenga.  Tė gjitha pagesat tuaja nė plan pensional gjinden nė llogarinė tuaj individuale qė ju keni me Fondin Slloveno - Kosovar tė Pensioneve dhe nė kėtė llogari ju keni qasje gjithmonė nė mėnyrė elektronike duke klikuar nė "LLogaria Ime" nė web faqen e Fondit.  Ēdo individ mund tė kyēet nė Fondin Slloveno-Kosovar tė Pensioneve e njėjta vlen edhe pėr kompanitė qė dėshirojnė tė ofrojnė kushte me tė mira pėr stafin e tyre, pra edhe ato mund tė paguajnė sigurimin pensional pėr punėtorėt e tyre.

Prva Group nga Slovenia, e cila sė bashku me Korporatėn Dukagjini ėshtė themeluese e Fondit Slloveno-Kosovar tė Pensioneve, numėron mbi 437.822 anėtar.  Prva Group menaxhon dhe ka nė pronėsi keto fonde pensionale (Slloveni, Maqedoni, Kosovė dhe Serbi).

Llogaria Ime
Kontrolloni gjendjen e llogarisė tuaj pensionale

Kliko kėtu
____________________________

Kalkulo pensionin tėnd
- Kalkulatori i Pensioneve


____________________________

Pyetjet me te shpeshta

Postieri juaj

Punėsim

Shkarkime

Formulari Anketues
Mė 31/12/2016 Prva Group ka pasur:

437.822 tė siguruar
€ 659 milion mjete nėn menaxhim
Lajmet e fundit

Shtator 2019 - Pėrditėsimi i sistemit

Portali "llogaria ime" - Tė nderuar klient, FONDI ėshtė duke bėrė pėrditėsimin e sistemit dhe ne ditėt nė vazhdim do te keni vėshtirėsi te qaseni online ne portalin "Llogaria ime".
-----------------------------------------------

Mars 2017 - Nga data 01.04.2017 Fondi do ti transferoje zyret ne lokacionin e ri, Qyteza Pejton, Rr. Pashko Vasa, Nr, 45/10 Prishtinė, 10000.
--------------------------

Janar 2017 - FONDI, kthim pozitiv
---------------------------
06 Qershor 2014 - Shpallje pėr vend tė punės - Sales Advisor
--------------------------
27 Gusht 2013 - Shpallje pėr vend tė punės - Executive Office Assistant
--------------------------
22 Tetor 2012 - Shpallje pėr vend tė punės - Accounting & Finance Officer
---------------------------
Komunikatė pėr shtyp, Maj 2012
---------------------------
Janar 2012 - FONDI, kthim pozitiv
---------------------------
Mars 2011 - Informimi i qytetarėve tė interesuar pėr Fondin Slloveno-Kosovar tė Pensioneve
---------------------------
Shtator 2010 - Fillon aktiviteti promocional i Fondit ne baze te te cilit promovohen kursimet vullnetare pensionale
---------------------------
10-13 Qershor 2010- Prva Group festoi 10 vjetorin e themelimit...
---------------------------
Mars 2010 - Oda Ekonomike Amerikane organizoi konferencėn “Qasja nė kapital”...
---------------------------
08 Qershor 2010 - Shpallje pėr vend tė punės - Accounting & Finance Officer
---------------------------


mė shumė...

Filloni te kurseni.
Close window
Vlera e njesisė sė Fondit Slloveno-Kosovar tė Pensioneve me 31.05.2019 ėshtė:  167,11
Pjesėmarrja e investimeve ne %